Home » Polep vozidel a autofólie

Polep vozidel a autofólie

Polep vozidel je nejúčinnějším reklamním prostředkem každé firmy. Reklama na vozidle má totiž několik nesporných výhod:

1) Vaše firemní vozidlo je reklamní plochou, kterou máte k dispozici zcela zdarma. Proto polep vozidel nepodceňujte;
2) Reklamní autofólie na vozidle může díky své mobilitě oslovit maximální počet potenciálních klientů, či zákazníků;
3) Čím je polep vozidel vaší firmy viditelnější, a na čím větším počtu aut se vyskytuje, tím vyšší prestiž vaší firmy to znamená. To v konečném důsledku zvyšuje důvěryhodnost firmy a tudíž vyšší příliv nových zákazníků;
4) V neposlední řadě je nesporným faktem, že polepené vozidlo zajímá zloděje aut mnohem méně než nepolepené. Existuje nepřímá úměra – čím výrazněji je vozidlo polepené, tím méně zloděje zajímá.
Pokud jsme se rozhodli umístit na vozidlo reklamu, vyhledáme firmu, která má polep vozidel v nabídce. Existuje spousta reklamek, které se takovou činností zabývá a autofólie na vozidla aplikuje.
Jak na vozidlo reklamu umístit?

První a nejlevnější možností je aplikace klasického polepu z plotrové fólie. Polep vozidel touto metodou spočívá v tom, že v nějakém vektorovém grafickém programu, jako je například CorelDRAW! nebo Adobe Ilustator, zpracuje počítačový grafik návrh polepu, což obnáší umístění loga, informací o firmě a v neposlední řadě i kontaktních informací. Jedinou podmínkou pro volbu této metody je, že návrh nesmí obsahovat žádnou plnobarevnou grafiku, fotografie ani nějaké barevné přechody či stínování písmen či log.
Další možností je aplikace tiskové autofólie s digitálním potiskem. To se používá v případech, kdy klient například používá 3D logo, chce umístit fotografie svých výrobků a podobně. V takovém případě je vhodné kombinovat plotrovou grafiku s grafikou digitální. Polep vozidel se touto kombinací úžasně oživí a obyčejný polep holými texty získá na exkluzivitě. Touto kombinací lze dosáhnout úžasných výsledků. Záleží jen na kreativitě a řemeslné zručnosti grafika.

Nejvyšším stupněm, který může polep vozidel nabídnout je celopolep. Ten spočívá v tom, že se na vozidlo aplikuje digitální grafika tištěná na speciální litou samolepící fólii, která je mimořádně pružná a poddajná, a nejšikovnější „lepiči“ jí dokážou vytvarovat prakticky podle jakéhokoliv tvaru podkladu. To znamená přes nejrůznější prolisy, ohyby a výstupky karosérie atd. Tyto autofólie jsou velice drahé a její aplikaci nezvládne každý. Je potřeba spousta zkušeností a šikovnosti. Takový polep vozidel působí velice exkluzivně a reprezentativně. Nicméně je potřeba zvážit, zda je toto přesně to, co chceme. Za prvé, celopolep menšího osobního vozidla začíná na ceně někde kolem 20.000,– Kč. Za druhé, počítejte s tím, že až budete chtít vozidlo po nějakém roce provozu prodat, je odstranění takového celoplošného zabalení do fólie prakticky nemožné.

Leave a Reply